Okolí

Město Planá leží na rozhraní pohoří Český les, Slavkovský les a Tepelská vrchovina. Cesta po silnici na sjezdu z dálničního přivaděče od Plzně na Cheb (dálnice D5) sjezd číslo 128 a pak po přivaděči 15 km. Penzion se nachází v linii náměstí, na přilehlé ulici Dukelských hrdinů ? dříve Petrském předměstí, jejíž konec zdobí kostel Sv. Petra a Pavla.
Planá leží na hlavní železniční trati z Prahy do Chebu, kde je nyní budován nový železniční koridor. Z nádraží na penzion je to pěšky přes celé město ? cca 15 minut. Do města zajíždějí také dálkové autobusové spoje na trase mezi Prahou a Chebem (Fr. Lázněmi a Aší). Autobusové nádraží je v ulici Dukelských hrdinů, asi 150 metrů od penzionu.

Okolí Plané - město leží v těsné blízkosti proslulých Mariánských Lázní a nedaleko jsou i známé Konstantinovy Lázně. Zdejší krajina nabízí milovníkům přírody mnoho krásných zážitků a turistických cílů. Láká Český les, donedávna nepřístupný, s překrásnou a civilizací téměř nedotčenou přírodou. Blízko je i do chráněné krajinné oblasti Slavkovský les s jeho rašeliništi, minerálními prameny podhorskými loukami a lesy. K zajímavým vycházkám vybízí i povodí Kosího potoka, nad nímž se tyčí Vlčí hora s přírodní rezervací a zříceninou hradu Volfštejn. Blízký hraniční přechod v Broumově umožňuje snadné návštěvy sousedního Bavorska. Krajina je bohatá na rybníky i na lesní porosty, takže na své si přijdou i rybáři, myslivci a sběrači lesních plodů.

Z okolních měst stojí za návštěvu především Mariánské Lázně, Tachov, Stříbro, Konstantinovy Lázně, Bezdružice, dále Cheb, Karlovy Vary, Bečov nad Teplou, Domažlice. V okolí města najdeme i zříceniny dříve významných staveb, např. hrad Gutštejn, Krasíkov, Přimda, Volfštejn, zřícenina kostela Sv. Jana u Kočova a dále stavby zachované, opravené a zpřístupněné, např. zámek Kynžvart, katedrála v Kladrubech u Stříbra, klášter v Teplé.